Кінологічний центр

"Княже місто"
Форма входу
АЛЬБОМИ
Мої статті [5]
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мої статті

Ознаки захворювання собаки

Потрібно навчитися відрізняти хвору собаку від здорової, щоб зуміти надати їй своєчасну  допомогу, а також, правильно повідомити ветеринарного лікаря про  симптоми захворювання. Пам'ятайте, що собаки не можуть самі розповісти про свій стан, тому потрібно уважно стежити за своєю твариною, і при перших  ознаках нездужання( зміни зовнішнього вигляду або поведінки) перевіряти чи не захворіла собака.

 У хворих собак погіршується або повністю пропадає апетит. Вони стають невеселими, втрачають працездатність. Шерстяний покрив у хворих собак тьмяний, жорсткий, не лежить рівно. Збільшується або зменшується температура тіла, частота пульсу і дихання. Нерідко у хворих бліднуть, жовтіють або червоніють видимі слизові оболонки, появляються гнійні виділення з очей і носа . Безбарвні виділення можуть бути свідоцтвом анемії, жовтуваті – говорити про пошкодження печінки, криваві – вказують на серйозні інфекції або отруєння, блакитнуваті – на серцеву недостатність або порушення в роботі кровоносної системи.

 Якщо в поведінці чи зовнішньому вигляді є якісь відхилення, необхідно собаку обстежити: виміряти пульс, температуру і дихання. В дорослих собак нормальна температура тіла 37,5- 39˚С, в молодих – 38-39,2˚С. Нормальним вважається пульс 70-120 ударів у хвилину. Частота дихання виявляється за рухами грудної клітки( норма 12-24). Хвора собака ззовні і поведінкою відрізняється від здорової. Відомо, що всяке захворювання викликає в організмі  собаки, цілий ряд більш-менш серйозних розладів, які мають різні видимі прояви.

 Коли людина заводить собі собаку – вона повністю бере відповідальність за неї . І це виражається не тільки у прогулянках, годівлі і грою з собакою, а й у профілактиці і лікуванні хвороб. Але визначити, що собака захворіла і чим – непросте завдання для звичайної людини. Практично безпомилково це може зробити хороший ветеринар, який діагностує хворобу і призначить дієве лікування. Пам'ятайте, що самостійне лікування собаки може не тільки нашкодити , а  призвести до смерті тварини!

Категорія: Мої статті | Додав: kurt (04.03.2014)
Переглядів: 725 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]